Kanał Z

Kanał Z jest to nowa metoda ostrzenia łyżew opatentowana przez firmę Prosharp w Szwecji.

Osobą odpowiedzialnym za te innowacyjne rozwiązanie jest Magnus Eriksson, dyrektor generalny ProSharp:  „Ściśle współpracowałem z  Tomas’em Strom’em, który jest instruktorem jazdy na łyżwach dla Detroit Red Wings. Ja testowałem niektóre z jego pomysłów. Okazało się, że pomysł na Kanał Z spotkał się z akceptacją oraz zadowoleniem wielu graczy. "- powiedział Magnus.

Zastosowanie Kanału Z powoduje, że mamy dwie płozy w jednej. Takie ostrzenie ma za zadanie  zwiększyć  przyczepność, kontrolę i prędkość. Przy wyborze rowka zwykle trzeba szukać kompromisu między dobrą przyczepnością  a długim ślizgiem. Przy wykorzystaniu Kanału Z dostaniesz obie te rzeczy  na raz! 

kanalZ

Dodatkowe wewnętrzne krawędzie zapewnią lepszą kontrolę  i przyczepność oraz umożliwią szybkie zmiany kierunku jazdy. Łyżwiarz  będzie zwinniejszy oraz bardziej pewny siebie  przy szybkich zmianach kierunku jazdy.  Pozwoli to na wykonywanie skomplikowanych  manewrów z całkowitym zaufaniem, że krawędzie płozy będą dobrze zagłębione w lodzie. Nie ma mowy o upadku, łyżwy mają lepszą przyczepność.

Szerokość i głębokość tego kanału jest regulowana, aby dać różne poziomy przyczepności.
 
kanal
Kanał Z nie zdejmuje dużo stali podczas ostrzenia. Ponadto, można go zmienić z powrotem w regularny rowek podczas każdego właściwego ostrzenia.

Korzyści:
 
  • Lepsza przyczepność w szybkich zakrętach czy zwrotach
  • Lepsza wydajność  (mniej zużytej energii zawodnika)
  • Doskonała kontrola krawędzi.
  • Mniejsze tarcie dla lepszego poślizgu, efektywnej jazdy na łyżwach i większej prędkości.

Zdając sobie sprawę, że jest to absolutna nowość, w naszej wypożyczalni na Torwarze posiadamy kilka par testowych. 
Przyjdź i sprawdź sam!

 
ostrzenie łyżew ostrzenie łyżew ostrzenie łyżew ostrzenie łyżew ostrzenie łyżew ostrzenie łyżew ostrzenie łyżew ostrzenie łyżew ostrzenie łyżew